SCHEDULE OF COMPETITON

REHEARSAL SECTION 2
29/01/20
CAMPLUS D’ARAGONA

7,00 p.m.Maja Guzik
7,30 p.m.Natalia Wojciechowska
8,00 p.m.Alberto Spaziano
8,30 p.m.Alina Kikhno

REHEARSAL SECTION 4
 29/01/2020
PALAZZO BISCARI

4,30 p.m.Magdalena Makowska-Pabich
17,00 p.m.Moraru Beniamin Manase
17,30 p.m.Kuznetsova karina
18,00 p.m.Li Xiran
18,30 p.m.Swianiewicz Teresa
19,00 p.m.Woźniak Klaudia

SCHEDULE SECTION 1
PALAZZO DELLA BORSA
30/01/20

8,00/10,00Rehearsal
10,00/10,40Cat. A
10,50/11,50Cat. B
12,00/12,45Cat. C
12,45/13,30Discussion and deliberation
13,30/15,00Rehearsal
15,00/16,30Cat. D
16,30/17,00Discussion and deliberation
17,00/18,30Cat. E 1st. round
18,30/19,00Discussion and deliberation

SCHEDULE AUDITIONS AND REHEARSALS SECTION 2
30/01/20
CAMPLUS D’ARAGONA

8,00/10,30Rehearsal
10,30/11,00Cat. A
11,00/12,30Cat. B
12,30/13,00Discussion and deliberation
13,00/15,00Rehearsal
15,00/16,15Cat. C
16,30/17,30Cat. D
18,00/18,30Discussion and deliberation
18,30/21,00Rehearsal

REHEARSALS SECTION 2
30/01/20
CAMPLUS D’ARAGONA

8,00 a.m.Margherita Viscomi
8,20 a.m.Benediktas Zonys
8,40 a.m.Antony Jez
8,45 a.m.Alice Giardino
8,50 a.m.Sofia Muffoletto
8,55 a.m. Heloise M. Bernard De la Gatinais
9,15 a.m.Silvia Drago
…………Matteo Manzone
9,20 a.m.Arianna Maida
9,25 a.m.Andrej Balaz
9,45 a.m.Nicolò Ampezzan
10,05 a.m.Maria Karolina Rahmatulla
10,10 p.m.Lucrezia Lavino Mercuri
1,15 p.m.Simone Molino
1,20 p.m.Sokhema Di Croce
1,40 p.m.Wiktor Mieczykowski
1,45 p.m.Chieh Liang Chen
2,15 p.m.Atiye Eskiza
2,45 – 3,15 p.m.Daria Kubareva
6,00 p.m.Marie Genevieve Gehin
6,30 p.m.Hikari Yamagiwa
7,00 p.m.Irina Aliamkina
7,30 p.m.Feliks Harutyunyan
8,00 p.m.Momoko Arima
8,30 p.m.Yeosol Lee

REHERSAL SECTION 4 (Opera Singing)
30/01/2020
PALAZZO BISCARI

9,30 a.m.IURCOVSCHI THEONA
10,00 a.m.XIAOYUE LIU
10,30 a.m.ACITO MARIANNA
11,00 a.m.CERAULO CLAUDIA
11,30 a.m.KALINKINA ALEXANDRA
12,00-12,30 a.m.ELISAIEV NIKOLAOS
2,00 p.m.GULINO ADRIANO
2,30 p.m.FIORENZA MARIA LUISA GIOVANNA
7,30 p.m.LIN ZIHAO
8,00 p.m.WANG RUOYI
8,30 p.m.SAAKYAN NATALIA

SCHEDULE AUDITION SECTION 4 Cat A
30/01/2020
PALAZZO BISCARI

15,30ELISAIEV NIKOLAOS
15,50CERAULO CLAUDIA
16,10GULINO ADRIANO
16,30IURCOVSCHI THEONA
17,00LI XIRAN
17,20KALINKINA ALEXANDRA
17,40WOŹNIAK KLAUDIA
18,00KUZNETSOVA KARINA
18,20MAKOWSKA-PABICH MAGDALENA
18,40MORARU BENIAMIN MANASE
19,00SWIANIEWICZ TERESA

SCHEDULE SECTION 1 and 3
31/01/20
PALAZZO DELLA BORSA

8,00/9,00 Rehearsal
9,00/10,30Cat. E 2nd round
10,30/11,00Discussion and Deliberation
11,00/13,00Cat. F 1st round
13,00/15,00Rehearsal
15,00/16,00Section 3 Cat. A – C
16,00/18,30Section 1 Cat. F 2nd round
18,00/19,00Discussion and Deliberation

SCHEDULE AND REHEARSAL SECTION 2
31/01/20
CAMPLUS D’ARAGONA

8,00/10,00Rehearsal
10,30/13,30Cat. E 1st round
13,00/13,30Discussion and deliberation
13,00/15,00Rehearsal
15,00/16,00Cat. F 1st.round
16,00/16,30Discussion and deliberation
16,30/19,30Cat. E 2nd round
19,30/20,00Discussion and deliberation
20,00/21,00Rehearsal

REHEARSAL SECTION 2
31/01/20
CAMPLUS D’ARAGONA

8,00 a.m.Gianfrancesco Federico
8,10 a.m.Chou Tien-Ai Joyce
8,40 a.m.Haryum Kang
9,10 a.m.Marta Gazdina
9,40 a.m.Marina Shiganova
1,00 p.m.Doah Kim
1,30 p.m.Danijela Kos
2,00 p.m. Pinar Mevsim Engin
2,30 p.m.Peiyuan Chen

REHEARSAL SECTION 4
31/01/2020
PALAZZO BISCARI

8,45KSENIA KHMELEVSKAYA
9,20PROSHINA KSENIIA
9,50PAN TAITING
10,20VINCENTI ANDREA
10,50SCARANO PEREIRA JUAN PABLO

AUDITIONS SECTION 4
31/01/2020
PALAZZO BISCARI

11,20XIAOYUE LIUA
11,40SCARANO PEREIRA JUAN PABLOA
12,00KSENIA KHMELEVSKAYAB
12,30PROSHINA KSENIIAB
13,00VINCENTI ANDREAB
16,00LIN ZIHAOB
16,30PAN TAITINGB
17,00FIORENZA MARIA LUISA GIOVANNAB
17,30WANG RUOYIB
18,00SAAKYAN NATALIYAB

SCHEDULE SECTION 2 and 5
01/01/20
ISTITUTO MUSICALE V. BELLINI

8,00/9,00Rehearsal
9,00/10,15Sect. 2 Cat. F 2nd round
10,15/10,45Discussion and deliberation
11,00/12,30Sect. 5 Cat. B / C
12,30/13,00Discussion and deliberation

REHEARSAL AND AUDITIONS SECTION 4
01/02/2020
CAMPLUS D’ARAGONA

10,00RehearsalSON HUNAH CECILIA
10,30AuditionINCOGNITO ASIA
10,45AuditionLYULYAEV PLATON
11,00AuditionSON HUNAH CECILIA
11,30AuditionACITO MARIANNA
12,00AuditionSEO KYOUNGHAN
12,30AuditionSU RONGNA